Cestování – Na místa známá i neznámá

Cestovatelské články z celého světa, rady a tipy na výlety a reportáže z krajin celého světa najdete v této rubrice článků o cestování.

Tipy na výlet39CHehiya

Máte naplánovaný volný víkend ale zatím nevíte co s ním? V naší zemi je přece tolik krásných míst, která můžete navštívit. Hrady, zámky, zříceniny, kde na Vás dýchne minulost místa a jeho osobnost. Od průvodců se dozvíte něco z historie a porozhlédnete se po zámeckém parku, dáte si staročeský trdelník a hradní baštu. Idylicky strávený den pro rodinu i zamilovaný pár.

Rady na cesty

Taky se Vám už někdy stalo, že jste se balili na cesty a až na místě jste zjistili, že jste něco důležitého zapomněli?

Zkušení cestovatelé jsou schopni Vám poradit nejen co všechno si sbalit s ohledem na délku pobytu, destinaci, roční období a nároky, ale také jak zabalit své zavazadlo co nejúsporněji, abyste se na letišti nedivili při vážení zavazadla.

Kulturní zvyky země do které vyrážíte je také důležité si osvojit. Někde je neslušné mít odhalená ramena, někde nohy, na jiných místech se zas setkáte s vyčítavými pohledy když budete smrkat nebo si pískat. O všech těchto úskalích je lepší se informovat ještě před cestou.

Cestopisy

Ať už se někam chystáte nebo ne, vždy je zajímavé přečíst si dojmy cestovatelů z celého světa. Číst článek od někoho, kdo pracuje na koňském ranči v Rejkjaviku, české babičky která již 50 let žije v poušti v Austrálii, nebo od mladého páru, který se rozhodl v dodávce procestovat celou Kanadu může být neskutečně zajímavé a povznášející. Může Vás to třeba také inspirovat k tomu, sebrat odvahu a někam vyrazit. Pokud změníte svůj pohled na život, uvědomíte si, že celý svět máte jako na dlani a jen čeká na to až ho objevíte. Poznávání různých kultur a lidí Vám rozšíří obzory a na mnoho věcí už se pak nikdy nebudete dívat stejně.