Rumunská obchodní kultura spojuje “východ” se “západem”

Rumunsko, tajemná země, plná neprostupných lesů a nebezpečných hor, domov upírů a vlkodlaků. Alespoň tak nám tuto balkánskou zemi líčí hollywoodské filmy a dobrodružná literatura. Což o to, některé příběhy mají i reálný základ – Hraběte Draculu zná každý a kníže Vlad, zvaný Napichovač, jenž posloužil jako předobraz upířího hraběte je skutečná historická postava. Hrad Bran, jeho údajné sídlo a nedaleké město Brašov patří mezi turisticky nejnavštěvovanější rumunské lokality. Rumunsko toho pochopitelně nabízí mnohem víc, než výlet za upíry – romantickou plavbu po Dunaji, horské tůry po civilizací nedotčených Karpatech, nebo lenošení v letoviscích u Černého moře.

shutterstock_445665049Potřebné informace najdete na opmr.eu

Vše co by jste jako turista potřeboval vědět, najdete na stránkách opmr.eu. Najdete zde tipy na jednodenní výlety i delší cesty, lokace vhodné pro rodiny s dětmi i doporučení ohledně nočního života rumunského hlavního města Bukurešti. Samotné hlavní město určitě stojí za návštěvu, najděte v něm památky středověké, třeba Patriarchální katedrálu i dědictví komunistické minulosti, jako např. budovu parlamentu, pokrývající 330 tisíc čtverečních metrů, což z ní činí jednu z největších budov světa. Mladší návštěvníci pak určitě ocení již výše zmiňovaný noční život, metropole nabízí spoustu klubů, barů i kasin, většinou umístěných v blízkosti historického centra města.

Křižovatka kultur, most mezi západem a východem

Nejen v Bukurešti, ale v celém Rumunsku lze sledovat vliv různých kultur a řecké, turecké, ruské i balkánské prvky ovlivnily nejen architekturu a umění, ale odráží se i v místní kuchyni. Tato svérázná země v mnoha ohledech opravdu vytváří propojení mezi západem a východem, mezi Evropou a Asií. I když, zvláště ve venkovských oblastech, můžete i dnes narazit na známky chudoby, po vstupu země do EU se začíná situace zlepšovat a dochází i k podpoře a rozvoji zázemí a služeb pro turisty. Návštěvu Rumunska lze doporučit jak lidem hledajícím dobrodružství, tak i milovníkům kultury a umění.