Zdraví – To nejdůležitější co máme

Zdraví má bezpochyby obrovský vliv na náš život. Můžeme mít peníze i moc, ale zdraví nám nic nenahradí.

To, jak jsme nebo nejsme zdraví ovlivňuje řada faktorů. Mezi hlavní jistě patří stravování, životní styl a genetika.

Zdravá výživa

Stále více lidí se naštěstí začíná zajímat o to, jak se správně a zdravě stravovat. Odborníci se shodují, že náš jídelníček ve velké míře ovlivňuje naše zdraví a stejně tak i riziko vzniku nemocí jako je rakovina.images (9)

Co tedy dělat (nebo naopak nedělat) abychom se vyhnuli nemocím a udrželi se fit?

Jednou ze zásadních věcí jistě je omezení živočišných produktů, které konzumujeme. Nejen že maso a výrobky z něj mají vysokou aciditu a tak zakyselují náš organismus, navíc obsahují vysoké množství cholesterolu, který nám zase ucpává cévy a zvyšuje se tak riziko srdečních onemocnění. Mléčné výrobky jsou podobně problémové, mají ještě více acidické PH a nejnovější studie odhalily, že ani vápník, kvůli kterému jsou doporučované se nedostane na ta správní místa, ba naopak. Aby se tělo zbavilo kyselosti v organismu po požití mléčných výrobků, vezme si na pomoc enzym, který se váže na vápník a nachází se v našich kostech. Ironicky tak vápník spíše ztrácíme než doplňujeme. Dostatek ovoce a zeleniny v našem denním jídelníčku by mělo být samozřejmostí a to pak především té zelené, listové. Lidé, kteří chtějí dbát o své zdraví by se měli vyhnout pití slazených nápojů a vůbec používání běleného cukru a nahradit přírodními sirupy.

Životní styl

Pod tento pojem můžeme shrnout vše od konzumace alkoholu, kouření, délku a kvalitu spánku a cvičení. Naše tělo bylo navrhnuto tak, aby nám umožnilo se pohybovat a toho bychom také měli využívat. Pravidelný pohyb nám nejen zajistí lepší zdravotní stav, ale také lepší náladu díky hormonu, který se při pohybové aktivitě vyplavuje.

Je na každém z nás jak se svým zdravím zacházíme a za svůj zdravotní stav můžeme obviňovat jen sebe a své životní volby. V této rubrice naleznete zajímavé články týkající se lidského zdraví a péče o něj.